SEMSAN

 
 

Ürün Katoloğu

Numuneye/Teknik Resme göre İmalat

Numunenizi şu kargo adresine gönderiniz:
Alıcı : Semsan Makina
Adres : 6153 Sokak No:3 C Blok Z-1 Erim İş Merkezi Işıkkent-İZMİR
Telefon : 232 436 40 45

Teknik resminizi şu adrese email gönderiniz:
Email :

Firmamız lisanslı Solidworks yazılımı kullanmaktadır.Çizimlerinizi Solidworks formatında veya IGES formatında gönderebilirsiniz.Konveyor Sistemleri Semsan Makina yedek parça imalatı, makina imalatı, bakım, montaj, kaynak hizmetleri, taşeronluk hizmeti, talaşlı imalat, konveyör imalatı, konveyör parçaları , Konveyor Sistemleri imalatı, yedek parça imalatı, extruder, konveyör imalatı, konveyör parçaları, talaşlı imalat, torna, freze, cnc, kaynak, bakım, montaj, mekanik atölye hizmetleri , Konveyor Sistemleri

Konveyör Sistemleri

Cam şişe konveyörleri, pet şişe konveyörleri, paket taşıma konveyörleri, bantlı konveyörler, dönüşlü konveyörler, rulolu konveyör, zincirli konveyörler, teleskobik konveyörler, pvc bantlı konveyörler, ürün elevatörleri , otomasyon kontrollü olarak tam çalışır garantisiyle üretimini yapmaktayız.

RULOLU KONVEYÖRLER

Çeşitli yüklerin taşınmasında, makine ve montaj hatlarında malzemelerin iletilmesi ve birbirine aktarılmasında kullanılır. Parça mallar, köşeli veya silindirik mallar, kutulu, ambalajlı ürünler yatay veya eğimli olarak taşınabilir.

Ürünler, konveyör üzerine düzgün aralıklarla yerleştirilmiş rulolar üzerinde iletilirler. Çalışma biçimine göre tahrikli ve serbest rulolu olarak ikiye ayrılırlar.

Serbest rulolu konveyörlerde malzeme taşınması yükseklik farkı, ilk hızı kazandırılmış sistem, insan veya makina itme gücüyle sağlanır. Bu konveyörlerde kuvvet, doğrudan doğruya yüke uygulanır. Rulolar, konveyör yatağı boyunca öteleme hareketi yapan yükün sürtünmesiyle dönerler.

Tahrikli rulolu konveyörlerde ise rulolar, motor-redüktör sistemi ile çalışan ve konveyör boyunca dolanan zincir sayesinde tahrik alırlar. Tahrikli konveyör ruloları, bir motor tarafından kendi eksenleri çevresinde döndürülür. Hareket, taşınan mala sürtünme aracılığıyla iletilir.

Ruloların aralıkları, rulo çapları ve malzeme, yine taşınacak ürünün cinsine göre belirlenir. Galvaniz, kauçuk veya PVC kaplı rulolar müşteri kullanımına uygun olarak tasarlanmaktadır. Kullanım alanı ve kapasitesi kullanım amacına göre değişmektedir.

ZİNCİRLİ KONVEYÖRLER

Zincirli konveyörler genellikle palet taşınmasında ve özel uygulamalarda kullanılır. Tahrik, bir motor-redüktör sistemiyle zincirlerin yataklandığı dişliye verilir. Bu konveyörlerin projelendirme alanı, zincir sisteminin hareket kabiliyeti sebebiyle oldukça esnektir. Komplike asansör sistemlerinden askılı elbiselerin taşınmasına kadar bir çok alanda kullanılırlar.


BAKLA TİP ZİNCİRLİ KONVEYÖRLER


Acetal veya inox baklalı zincirler veya hasır bantlar ile imal edilen, her türlü kutulu, ambalajlı ürünleri taşımaya uygun konveyörlerdir. Gıda sektöründe, özellikle paslanmazlık gerektiren yerlerde kullanılırlar. Bu konveyörlerin genişlikleri genelde azdır ve ürün yönlendirici yan trabzanlarla konveyör genişliği ayarlanabilir. Bu sistem, ürünlerin özel işlemlerinde (ürünlerin kapaklanmasında, barkodlanmasında, bir tezgaha sırayla girmesinde ...vs) kullanılır. Konveyör şaseleri Alüminyum veya elektrostatik toz boyalı çelik konstrüksiyonlu ve inox malzemeden yapılabilmektedir.

Konveyör Çeşitleri:

* Tahriksiz Konveyörler: Elektrik enerjisine ihtiyaç duymazlar. Manuel olarak konveyör üzerindeki malların hareketi temin edilir.Bu hareketin sağlanması için kasnaklar, rulolar kullanılmaktadır.

* Tahrikli konveyörler: Tahriksiz konveyörlerin aksine hareketin sağlanması için pnömatik veya motor gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.Elde edilen güç kasnak vasıtasıyla banta, rulolara, aktarılarak, hareket ve ürünlerin iletilmesi sağlanır.

* Rulo Konveyörler: Ürünlerin şaseye monte edilmiş rulolar üzerinde taşınmasını sağlayan konveyör sistemidir.Ruloların büyüklükleri, biçimleri ( düz, konik ) ve adetleri taşınacak ürünün büyüklüğüne göre hesaplanmaktadır.Motor gücüne ihtiyaç duyulup duyulmamasına göre tahrikli ve tahriksiz rulo konveyörler mevcuttur.

* Bant Konveyörleri: Ürünlerin taşınması taşınacak malın niteliğine bağlı olarak seçilecek nitelikte bantlar aracılığıyla sağlanır.Genellikle çok ağır olmayan yüklerin taşınmasında tercih edilmektedir.

* Biriktirme Konveyörleri: Ürünlerin gruplama ve paketleme işlemleri için belirlenmiş noktalarda biriktirilmesini sağlayan konveyörlerdir.

* İniş-Çıkış Konveyörleri: Ürünlerin belirlenen bir noktadan istenilen açıyla aşağıya indirilmesini veya yukarıya çıkarılmasını sağlayan konveyörlerdir. Gerekli durumlarda hem aşağı hem hem yukarı hareket sağlayabilen sistemler de tasarlanabilmektedir.

* Düz Konveyörler: Ürünlerin doğrusal bir hat üzerinde taşınmasını sağlayan konveyörlerdir.

* Dönüşlü Konveyörler: Ürünlerin üretim mekanının fiziki şekline veya ihtiyaçlara uygun şekilde dönüş yapılarak taşınmasını sağlarlar.

* Palet Konveyörler: Bant konveyörlerin kullanıldığı alanlarda çelik, poliasetal, polipropilen, palet zincirler kullanılarak ürünlerin taşınması sağlamaktadır.

Etiket : Konveyör, Dönüşlü, boncuklu, ruleli, cam şişe konveyörleri, bant sistemleri, taşıyıcı bantlar, zincirli konveyörler, teleskobik konveyörler, elevatör, elevatörler, bantlı sistemler, pvc bantlı konveyö

Konveyör Sistemleri Fotoğrafları